Vishay/Dale CRCW0603432KFKEAHP
CRCW0603432KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603432KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603432KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603432KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603432KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603432KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603432KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603432KFKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW0603432KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603432KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603432KFKEAHP
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-24V 4A datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22-24AWG 100' datasheet.pdf
LED BASED RED MDGT FLANGE 14V datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V 2AH NIMH datasheet.pdf