Vishay/Dale CRCW0603432KFKEB
CRCW0603432KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603432KFKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603432KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603432KFKEB
QUANTITY
CRCW0603432KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603432KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603432KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603432KFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603432KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603432KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603432KFKEB
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 250V 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4A 8TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 108V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO5-3 datasheet.pdf
CONN DIP IDC 28POS TIN GRAY datasheet.pdf