Vishay/Dale CRCW0603442KFKEC
CRCW0603442KFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603442KFKEC
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603442KFKEC.pdf
Availability of CRCW0603442KFKEC
QUANTITY
CRCW0603442KFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603442KFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603442KFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603442KFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603442KFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603442KFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603442KFKEC
RELAY SSR 240VAC@02A/ 12V INPUT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 250VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/SPI 2M 16-DFN datasheet.pdf
HOOK KRIMPTITE TAPED (C-111-10T) datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 32MM datasheet.pdf