Vishay/Dale CRCW0603453RFKTA
CRCW0603453RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603453RFKTA
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603453RFKTA.pdf
Availability of CRCW0603453RFKTA
QUANTITY
CRCW0603453RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603453RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603453RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603453RFKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603453RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603453RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0603453RFKTA
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP 3POS SLD LUG 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC AXIAL datasheet.pdf
TOOL INDENTER U-DIE SOLIS #6-2 datasheet.pdf
CONN M12 5POS PLUG datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 58A NM SMA MALE datasheet.pdf