Vishay/Dale CRCW0603464KFKEA
CRCW0603464KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603464KFKEA
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603464KFKEA.pdf
Availability of CRCW0603464KFKEA
QUANTITY
CRCW0603464KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603464KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603464KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603464KFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603464KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603464KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603464KFKEA
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CABLE TIE RESISTANT TO UV RAYS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 35V 2.5A MCPH6 datasheet.pdf
M801 4C 4#16 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf