Vishay/Dale CRCW0603464KFKEAHP
CRCW0603464KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603464KFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603464KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603464KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603464KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603464KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603464KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603464KFKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW0603464KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603464KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603464KFKEAHP
FOOT CYLINDRICAL 0.591" DIA BLK datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSEMBLY datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 48LFBGA datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf