Vishay/Dale CRCW0603464RFKEC
CRCW0603464RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603464RFKEC
Brief Description
RES SMD 464 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603464RFKEC.pdf
Availability of CRCW0603464RFKEC
QUANTITY
CRCW0603464RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603464RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603464RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603464RFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603464RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603464RFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603464RFKEC
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28TSOP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TOOL CRIMP HEAD FOR CT-2500 datasheet.pdf
EM AWARE START KIT datasheet.pdf
M801 2C 2#16 PIN PLUG OM datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf