Vishay/Dale CRCW060346K4FKEA
CRCW060346K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060346K4FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060346K4FKEA.pdf
Availability of CRCW060346K4FKEA
QUANTITY
CRCW060346K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060346K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060346K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060346K4FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060346K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060346K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW060346K4FKEA
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
LABEL TT TED WHT 0.65 X 0.20" datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT323 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 10-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC TRANSMITTER LVDS SERDES 56BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf