Vishay/Dale CRCW0603470KFKEAHP
CRCW0603470KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603470KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603470KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603470KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603470KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603470KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603470KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603470KFKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW0603470KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603470KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603470KFKEAHP
IDC CABLE - MSC26K/MC26G/MCS26K datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH BLOCK MOM FOR EMRGNCY PB datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 1.30K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CORD GRIP, PG16, EMC CONE, 10-14 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf