Vishay/Dale CRCW0603470RJNEB
CRCW0603470RJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603470RJNEB
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603470RJNEB.pdf
Availability of CRCW0603470RJNEB
QUANTITY
CRCW0603470RJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603470RJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603470RJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603470RJNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603470RJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603470RJNEB Details Description
Related parts for CRCW0603470RJNEB
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44QFP datasheet.pdf
CONN HEADR 38POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC AMP MMIC WIDEBAND 6TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-9V OUT datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 148.50MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 2P INLINE SKT RA CRMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 150V 200A ADDAPAK datasheet.pdf