Vishay/Dale CRCW060347R0JNTB
CRCW060347R0JNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060347R0JNTB
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060347R0JNTB.pdf
Availability of CRCW060347R0JNTB
QUANTITY
CRCW060347R0JNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060347R0JNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060347R0JNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060347R0JNTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060347R0JNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060347R0JNTB Details Description
Related parts for CRCW060347R0JNTB
CONN HDR BRKWAY 22POS VERT 30AU datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 100PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf