Vishay/Dale CRCW0603487RFKEA
CRCW0603487RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603487RFKEA
Brief Description
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603487RFKEA.pdf
Availability of CRCW0603487RFKEA
QUANTITY
CRCW0603487RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603487RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603487RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603487RFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603487RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603487RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603487RFKEA
RES SMD 41.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.69M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
TOOL DIE SET datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN 22POS 0.8MM SMT datasheet.pdf