Vishay/Dale CRCW060348R7FKEAHP
CRCW060348R7FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060348R7FKEAHP
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060348R7FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060348R7FKEAHP
QUANTITY
CRCW060348R7FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060348R7FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060348R7FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060348R7FKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW060348R7FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060348R7FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060348R7FKEAHP
THUMBWHEEL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 2POS datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 205MA 1.93 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
CARD GUIDE 2.77" GRAY datasheet.pdf