Vishay/Dale CRCW0603499RFKEAHP
CRCW0603499RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603499RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603499RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603499RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603499RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603499RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603499RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603499RFKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW0603499RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603499RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603499RFKEAHP
RES SMD 34K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM26H/MC26G/MDM26H datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V U2J 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 260.4W TO247A datasheet.pdf
IC FPGA 116 I/O 328BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
10MM TNPLTD CPPR+PET BRDD SLVG 5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf