Vishay/Dale CRCW06034K53FKTB
CRCW06034K53FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034K53FKTB
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034K53FKTB.pdf
Availability of CRCW06034K53FKTB
QUANTITY
CRCW06034K53FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034K53FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW06034K53FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034K53FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW06034K53FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034K53FKTB Details Description
Related parts for CRCW06034K53FKTB
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLK W/DIODE GRY 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 48 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HAN M 10 GASKET (ON BOTTOM) datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER INV SC88A-5 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf