Vishay/Dale CRCW06034K70JNEB
CRCW06034K70JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034K70JNEB
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034K70JNEB.pdf
Availability of CRCW06034K70JNEB
QUANTITY
CRCW06034K70JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034K70JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06034K70JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034K70JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06034K70JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034K70JNEB Details Description
Related parts for CRCW06034K70JNEB
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 440MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V X8R 0402 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 23 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
STRIP MARKER 6 SPCL datasheet.pdf
Resistor Chip 0.5mOHMS Metal Strip 1% 9W 3920 Pad SMD Reel AEC-Q200 datasheet.pdf