Vishay/Dale CRCW06034R22FNEA
CRCW06034R22FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034R22FNEA
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034R22FNEA.pdf
Availability of CRCW06034R22FNEA
QUANTITY
CRCW06034R22FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034R22FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06034R22FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034R22FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06034R22FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034R22FNEA Details Description
Related parts for CRCW06034R22FNEA
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-DFN datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER PLUG 2P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 45A D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.626" DIA NAT datasheet.pdf