Vishay/Dale CRCW06034R30JNTA
CRCW06034R30JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034R30JNTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034R30JNTA.pdf
Availability of CRCW06034R30JNTA
QUANTITY
CRCW06034R30JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034R30JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06034R30JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034R30JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06034R30JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034R30JNTA Details Description
Related parts for CRCW06034R30JNTA
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 200MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 155-164MHZ BNX datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201 datasheet.pdf
FINEST 0.1MM SPOT LENS datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf