Vishay/Dale CRCW0603510KFKEAHP
CRCW0603510KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603510KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 510K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603510KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603510KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603510KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603510KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603510KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603510KFKEAHP
Related LinksCRCW06035, CRCW0603510KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603510KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603510KFKEAHP
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 512 RAM 44LQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH UNIT RND 3POS MOM LEFT datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS CBL M-F datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf