Vishay/Dale CRCW0603510RFKEAHP
CRCW0603510RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603510RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 510 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603510RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603510RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603510RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603510RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603510RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603510RFKEAHP
Related LinksCRCW06035, CRCW0603510RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603510RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603510RFKEAHP
CAP CER 68UF 10V X5R 2220 datasheet.pdf
BIT HEX TR 6MM 0.98" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP 30MF 3.3V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 16QFN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 70A AC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 18SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B PG36 datasheet.pdf
CONN 18POS 0.8MM SMT datasheet.pdf