Vishay/Dale CRCW0603523RFHEAP
CRCW0603523RFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603523RFHEAP
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603523RFHEAP.pdf
Availability of CRCW0603523RFHEAP
QUANTITY
CRCW0603523RFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603523RFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603523RFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603523RFHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603523RFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603523RFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603523RFHEAP
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK STEEL 36X23X86.1 BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 42000UF 16V SCREW datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 2W 10 OHM 1% datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 200MA 60V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.8V 5SSOP datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf