Vishay/Dale CRCW060352K3FKEA
CRCW060352K3FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060352K3FKEA
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060352K3FKEA.pdf
Availability of CRCW060352K3FKEA
QUANTITY
CRCW060352K3FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060352K3FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060352K3FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060352K3FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060352K3FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060352K3FKEA Details Description
Related parts for CRCW060352K3FKEA
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.100 MULT 200M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
FIXED IND 700NH 6A 1.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
M803 10C 10#20HD PIN RECP OM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf