Vishay/Dale CRCW060354K9FKTB
CRCW060354K9FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060354K9FKTB
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060354K9FKTB.pdf
Availability of CRCW060354K9FKTB
QUANTITY
CRCW060354K9FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060354K9FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060354K9FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060354K9FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060354K9FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060354K9FKTB Details Description
Related parts for CRCW060354K9FKTB
CONN RING TONGUE 22-16AWG M5 datasheet.pdf
CBL 27POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HDR 53POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 2.54MM datasheet.pdf