Vishay/Dale CRCW06035K10FKEB
CRCW06035K10FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035K10FKEB
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035K10FKEB.pdf
Availability of CRCW06035K10FKEB
QUANTITY
CRCW06035K10FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035K10FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06035K10FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035K10FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06035K10FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035K10FKEB Details Description
Related parts for CRCW06035K10FKEB
IC TXRX RS485 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
IC RCV RS232 QUAD 120KBPS 14SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 250MW SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC SMA datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
STOP CABLE datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf