Vishay/Dale CRCW06035K10JNEA
CRCW06035K10JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035K10JNEA
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035K10JNEA.pdf
Availability of CRCW06035K10JNEA
QUANTITY
CRCW06035K10JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035K10JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035K10JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035K10JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035K10JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035K10JNEA Details Description
Related parts for CRCW06035K10JNEA
FIXED IND 2.6UH 11.4A 4.2 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
3R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 31C S 30" RBW JACKS NI datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf