Vishay/Dale CRCW06035K23FKEA
CRCW06035K23FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035K23FKEA
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035K23FKEA.pdf
Availability of CRCW06035K23FKEA
QUANTITY
CRCW06035K23FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035K23FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035K23FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035K23FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035K23FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035K23FKEA Details Description
Related parts for CRCW06035K23FKEA
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
IC CTLR BUCK 2PH DRVR/DAC 28SOIC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 16POS SMT 5MM datasheet.pdf