Vishay/Dale CRCW06035K23FKTA
CRCW06035K23FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035K23FKTA
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035K23FKTA.pdf
Availability of CRCW06035K23FKTA
QUANTITY
CRCW06035K23FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035K23FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035K23FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035K23FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035K23FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035K23FKTA Details Description
Related parts for CRCW06035K23FKTA
IC BACKPLANE PHY 3.3V 48-TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.6-5.5V 30W datasheet.pdf
IC SWITCH SP3T 10-TSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X20 WHITE TRANSFL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
BOARD STAMP ADXRS450 VMP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 520VDC RADIAL datasheet.pdf