Vishay/Dale CRCW06035R10FNEA
CRCW06035R10FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035R10FNEA
Brief Description
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035R10FNEA.pdf
Availability of CRCW06035R10FNEA
QUANTITY
CRCW06035R10FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035R10FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035R10FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035R10FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035R10FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035R10FNEA Details Description
Related parts for CRCW06035R10FNEA
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET 14 AWG SILVER CRIMP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SC70 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 472UH 530MA 1.52 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
VHDCI MANUAL APPL.TOOL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf