Vishay/Dale CRCW06035R11FNEA
CRCW06035R11FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035R11FNEA
Brief Description
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035R11FNEA.pdf
Availability of CRCW06035R11FNEA
QUANTITY
CRCW06035R11FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035R11FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035R11FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035R11FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035R11FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035R11FNEA Details Description
Related parts for CRCW06035R11FNEA
IC OCTAL TRANSP LATCH 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC HDMI INTERFACE 64TFBGA datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR SENSOR HEAD datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT PLUG datasheet.pdf
24-Bit, 96 kHz Stereo DAC with Volume Control IC datasheet.pdf