Vishay/Dale CRCW06035R23FKEAHP
CRCW06035R23FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035R23FKEAHP
Brief Description
RES SMD 5.23 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06035R23FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06035R23FKEAHP
QUANTITY
CRCW06035R23FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035R23FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06035R23FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035R23FKEAHP
Related LinksCRCW06035, CRCW06035R23FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035R23FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06035R23FKEAHP
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf