Vishay/Dale CRCW0603680RJNEB
CRCW0603680RJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603680RJNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603680RJNEB.pdf
Availability of CRCW0603680RJNEB
QUANTITY
CRCW0603680RJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603680RJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603680RJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603680RJNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603680RJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603680RJNEB Details Description
Related parts for CRCW0603680RJNEB
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50' datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5A 8-SOIC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
POE INJECTOR 60W 56V DESKTOP datasheet.pdf
LED CBI 2.5X7 GRN STANDOFF .550" datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 4.16A datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Very Fast, 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply TTL/CMOS Comparator IC datasheet.pdf