Vishay/Dale CRCW060368K1FKTB
CRCW060368K1FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060368K1FKTB
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060368K1FKTB.pdf
Availability of CRCW060368K1FKTB
QUANTITY
CRCW060368K1FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060368K1FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060368K1FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060368K1FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060368K1FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060368K1FKTB Details Description
Related parts for CRCW060368K1FKTB
CABLE TIE INTERMED WR BLACK 9.7" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS R/A datasheet.pdf
BP POL KEY LF datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 31MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 37POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
COVER W-A-R 9 KITTH datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 153MA 9.2 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
4700UF 250V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf