Vishay/Dale CRCW060369K8FKEAHP
CRCW060369K8FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060369K8FKEAHP
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060369K8FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060369K8FKEAHP
QUANTITY
CRCW060369K8FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060369K8FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060369K8FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060369K8FKEAHP
Related LinksCRCW06036, CRCW060369K8FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060369K8FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060369K8FKEAHP
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 11A 38W TO220FP datasheet.pdf
HANDLAMP 26W 12VAC HAZARD 25'CRD datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6-DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 10MM datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 8" 7S FIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 20 AWG LEAD datasheet.pdf