Vishay/Dale CRCW060369R8FKEB
CRCW060369R8FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060369R8FKEB
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060369R8FKEB.pdf
Availability of CRCW060369R8FKEB
QUANTITY
CRCW060369R8FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060369R8FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060369R8FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060369R8FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060369R8FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060369R8FKEB Details Description
Related parts for CRCW060369R8FKEB
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/TIMER 10MSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
350 TB SOC CLOSE VER THR datasheet.pdf
IC ATTENUATOR PASSIVE DIE datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf