Vishay/Dale CRCW060369R8FKEC
CRCW060369R8FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060369R8FKEC
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060369R8FKEC.pdf
Availability of CRCW060369R8FKEC
QUANTITY
CRCW060369R8FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060369R8FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW060369R8FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060369R8FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW060369R8FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060369R8FKEC Details Description
Related parts for CRCW060369R8FKEC
INCLINOMETER SGL 0.5G DIL8 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 52POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming Signage 8-SOIC-EP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
PAC-CJ1W-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
PNL MNT 220V BLUE 3MM datasheet.pdf