Vishay/Dale CRCW06036K34FKEAHP
CRCW06036K34FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06036K34FKEAHP
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06036K34FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06036K34FKEAHP
QUANTITY
CRCW06036K34FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06036K34FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06036K34FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06036K34FKEAHP
Related LinksCRCW06036, CRCW06036K34FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06036K34FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06036K34FKEAHP
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR AMP TWIST JACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 4CH RS422/RS485 datasheet.pdf
KC-01607E451005 datasheet.pdf
LGH-1 DBL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.1A SYNC datasheet.pdf