Vishay/Dale CRCW06036R19FKEAHP
CRCW06036R19FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06036R19FKEAHP
Brief Description
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06036R19FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06036R19FKEAHP
QUANTITY
CRCW06036R19FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06036R19FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06036R19FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06036R19FKEAHP
Related LinksCRCW06036, CRCW06036R19FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06036R19FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06036R19FKEAHP
CONN HEADER 2POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14SOIC datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 34 SILVER datasheet.pdf
IC TXRX ESD 5V RS485/422 10-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC MCU ARM 8KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIN RAIL 32MMX15MM UNSLOT 2M datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf