Vishay/Dale CRCW0603715RFKEB
CRCW0603715RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603715RFKEB
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603715RFKEB.pdf
Availability of CRCW0603715RFKEB
QUANTITY
CRCW0603715RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603715RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603715RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603715RFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603715RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603715RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603715RFKEB
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
CONN DB78 FMALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
ADAPTOR DB9F RS232 TO WIFI ANT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PAC-S400-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 2PVH 8COL datasheet.pdf