TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F13-4AC
DJT10F13-4AC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F13-4AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN
Datasheet Download
DJT10F13-4AC.pdf
Availability of DJT10F13-4AC
QUANTITY
DJT10F13-4AC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F13-4AC
Internal Part NumberEIS-DJT10F13-4AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions4
Shell Size - Insert13-4
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F13-4AC
Related LinksDJT10F, DJT10F13-4AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F13-4AC Details Description
Related parts for DJT10F13-4AC
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 18-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214BA datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT ELASTMR GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 7X406.4MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf