Vishay/Dale CRCW06037K50DHTA
CRCW06037K50DHTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037K50DHTA
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037K50DHTA.pdf
Availability of CRCW06037K50DHTA
QUANTITY
CRCW06037K50DHTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037K50DHTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06037K50DHTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037K50DHTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06037K50DHTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037K50DHTA Details Description
Related parts for CRCW06037K50DHTA
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WTR 2.5/ZZ W/O LEVER datasheet.pdf
RES SMD 0.28 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.091UF RADIAL datasheet.pdf