Vishay/Dale CRCW06037M32FKEB
CRCW06037M32FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037M32FKEB
Brief Description
RES SMD 7.32M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037M32FKEB.pdf
Availability of CRCW06037M32FKEB
QUANTITY
CRCW06037M32FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037M32FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06037M32FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037M32FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06037M32FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037M32FKEB Details Description
Related parts for CRCW06037M32FKEB
IC LINE DRVR LVDS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 10A 18W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf