Vishay/Dale CRCW06037M50FKEA
CRCW06037M50FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037M50FKEA
Brief Description
RES SMD 7.5M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037M50FKEA.pdf
Availability of CRCW06037M50FKEA
QUANTITY
CRCW06037M50FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037M50FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06037M50FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037M50FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06037M50FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037M50FKEA Details Description
Related parts for CRCW06037M50FKEA
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
PROTECT HEADER STRGT 20 CONTACT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SC75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
LASER MODULE 650NM 1MW LINE datasheet.pdf
LINKING CABLE 4WAY PLUG 100MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
1000 VDC 3 POLE Y CONFIGURATION datasheet.pdf