Vishay/Dale CRCW06037R15FNEA
CRCW06037R15FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037R15FNEA
Brief Description
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037R15FNEA.pdf
Availability of CRCW06037R15FNEA
QUANTITY
CRCW06037R15FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037R15FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06037R15FNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037R15FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06037R15FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037R15FNEA Details Description
Related parts for CRCW06037R15FNEA
BATTERY PACK NICAD 9.6V 500MAH datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 1.5A TO-220 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI3401 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C QUAD 10MSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM MULTI-LEVEL QUAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
D4N-1E62 datasheet.pdf
CONN INSERT 6POS SKT datasheet.pdf