Vishay/Dale CRCW060380K6FKEAHP
CRCW060380K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060380K6FKEAHP
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060380K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060380K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW060380K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060380K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060380K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060380K6FKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW060380K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060380K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060380K6FKEAHP
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI5 datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
ADJUSTABLE PIN MOUNT datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
BLE MOD EXT ANT SMARTBASIC datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 30A PANEL MNT datasheet.pdf