Vishay/Dale CRCW060380R6FKTB
CRCW060380R6FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060380R6FKTB
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060380R6FKTB.pdf
Availability of CRCW060380R6FKTB
QUANTITY
CRCW060380R6FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060380R6FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060380R6FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060380R6FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060380R6FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060380R6FKTB Details Description
Related parts for CRCW060380R6FKTB
CABLE 2COND 18AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
TOOL DIE AMPOWER 69099 6AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 1.6MM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
26500 10C 10#16 P PLUG AN LC datasheet.pdf
220UF 420V 30X25MM 85C 2000H datasheet.pdf