Vishay/Dale CRCW0603825RFKTB
CRCW0603825RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603825RFKTB
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603825RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603825RFKTB
QUANTITY
CRCW0603825RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603825RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603825RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603825RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603825RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603825RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603825RFKTB
20M POWER CABLE CAGD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 324NFBGA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
CAT 5E 50 PR 110 WRNG BLK datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS 2.2MM datasheet.pdf