Vishay/Dale CRCW060382K0JNEB
CRCW060382K0JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060382K0JNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060382K0JNEB.pdf
Availability of CRCW060382K0JNEB
QUANTITY
CRCW060382K0JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060382K0JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060382K0JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060382K0JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060382K0JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060382K0JNEB Details Description
Related parts for CRCW060382K0JNEB
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0502 datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS HOUSING 2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
HDM DC STKG MODULE ST2.5 144CKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL YGN DIFF datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf