Vishay/Dale CRCW060382K5FKTB
CRCW060382K5FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060382K5FKTB
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060382K5FKTB.pdf
Availability of CRCW060382K5FKTB
QUANTITY
CRCW060382K5FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060382K5FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060382K5FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060382K5FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060382K5FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060382K5FKTB Details Description
Related parts for CRCW060382K5FKTB
RES ARRAY 3 RES 560K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A GP20 datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
GREY PLASTIC CABLE SEAL PG 29 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf