Vishay/Dale CRCW060382R0JNEA
CRCW060382R0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060382R0JNEA
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060382R0JNEA.pdf
Availability of CRCW060382R0JNEA
QUANTITY
CRCW060382R0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060382R0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060382R0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060382R0JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060382R0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060382R0JNEA Details Description
Related parts for CRCW060382R0JNEA
CAP FILM 8200PF 2% 50VDC 1206 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
090III 18P CAP ASSY BROWN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf