Vishay/Dale CRCW060386K6FKEAHP
CRCW060386K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060386K6FKEAHP
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060386K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060386K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW060386K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060386K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060386K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060386K6FKEAHP
Related LinksCRCW06038, CRCW060386K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060386K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060386K6FKEAHP
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 205 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RAIL-MOUNT MOD W/SURGE VOLTAGE datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC VOLT OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.6A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CMSTR ADAPTABLE TO FB/BB 30A 660 datasheet.pdf
33UF 10V 10X8X5MM 125C 20000H datasheet.pdf